קיבוץ יראון
חסר רכיב

אירועי 70 שנה למדינת ישראל

24/04/2018

אירועי 70 שנה למדינת ישראל   

                  

טקס ערב יום הזיכרון, לשם שינוי, הוזז לרחבה המערבית של חדר האוכל. לבמה עלו הקוראים והשרים. רק חבל, שהבמה הייתה מעט חשוכה. בנוסף העירו לי חברים, שכדאי להביא שירים מושרים מוכרים יותר לציבור. בערב שירי זיכרון הייתה נוכחות דלה במועדון.

למחרת, יום הזיכרון התקיים ליד האנדרטה, טקס יום הזיכרון באחריות בית הספר התיכון 'אנה פרנק', בנוכחות קהל משתתפים מגוון.

אחרי ארוחת ערב מושקעת ומגוונת על שולחנות ערוכים בכחול ולבן, נפתחו חגיגות יום העצמאות. הבמה, סוף כל סוף, כבר מוארת. עלו אליה שרים וקוראים מכל הגילאים עם הרבה שימחה ושיתוף הציבור. בין לבין רקדניות מכל הגילים (איפה הרקדנים): בנות צעירות מהחוג למחול לבושות בלבן ומקושטות בסרטים לבן-תכלת-כחול. אחריהן חוללו אמהות ובנותיהן ללא תלבושת מיוחדת. לסיום, מדליקי המשאות הדליקו 10 משואות אחת לכל עשור. הטקס לווה בטקסט ששלומי פלקס כתב על שבעת העשורים עם האירועים השונים שליוו את 70 שנות המדינה. ו..כמעט שכחתי את הזיקוקים המרהיבים, שהילדים כל כך הרבה מדברים עליהם.

אחרי ריקודי עם סוערים עלתה לבמה להקת 'פאקא וולאה' ב'קאברים' לשירים מוכרים.

ביום העצמאות השעה 10:00 ומזג אוויר נפלא לטיולים, בתחילת המורד פגשנו את הטנדר של אילן עמר עמוס בחולצות בצבע בורדו ועליהן כתוב מספר הצעד (18!!). לא פנסים ולא כובעים – גם למי ששכח/שכחה. שביל ההולכים לנחל אביב עליון נצבע בבורדו. בדרך חיכה לנו שוב אילן: "אולי למישהו חסרה חולצה? מי רוצה מים קרים או תפוח?" המסלול תם מתחת לעצי הממתקים הצבעוניים ביער בר המצווה.

בצהרים מעל הדשא הסמוך לכלבו היתמר עשן המנגלים. ועד שהבשר היה עשוי היטב (או לא) הילדים גלשו על מים וסבון או השתעשעו במשחקים שפוזרו על הדשא.

ומילה נוספת על הלובי של חדר האוכל. מי שנכנס, ודאי שם לב לקישוט חגיגי מושקע לפרטי פרטים, על כל לוחות המודעות של המקום. היה מרשים.

תודות:

ערב יום זיכרון: הדס

צוות החג: אילן ע, כרמלה, הדר, יוסי ג, ייטב

צמד תרבות: מאיה, גל וסרמן

לוחות המודעות: יפה קאלו, יורי, סווטה, עינת, מאיה ג, שיר, איל יונה-גולן,

בנות הנעורים: נועה דקל, תהל ניר, תאיר, מירי

זיקוקים: רן, צליל

לזמרים, לנגנים, לרקדניות, למקריאות/ים, למגבירים  על תרומתם להצלחת הטקס. לכל מי שהתגייס ועזר בהקמה ובחיסול הפיקניק ואירועי החג.                                                                                          


חסר רכיב