קיבוץ יראון
חסר רכיב

חינוך ביראון

27/03/2017
חינוך ביראון
מערכת החינוך ביראון היא מגיל מלידה ועד י"ב  והיא כוללת את:

1.     מערכת הגיל-הרך

2.    ביה"ס היסודי  "פסגות" שנמצא ביראון וכולל את ישובי הסביבה, "התלתונים" הם בעצם מערכת חינוך ליום ארוך לילדים עד גיל חטיבה

3.     ביה"ס "בראנקו-וייס" בסאסא  הוא ביה"ס של חט"ב ותיכון, "חברת הנעורים" היא השלמה ליום חינוך ארוך לילדי החטיבה והתיכון..

 

במערכת הגיל הרך ארבעה בתים בהם מתחנכים הילדים מגילאי לידה ועד 6. עד גיל 3 ישנה קבוצה חינוכית ובית, מגיל 3-6 נמצאים הילדים בגן משרד החינוך, אשר נמצא בקיבוץ. בכל הבתים מנהלת את הבית מובילה/גננת מקצועית עם ניסיון רב.  הילדים הם ילדי הקיבוץ בניהם של חברים והתושבים הגרים ביראון ואליהם מצטרפים ילדי הישובים מהאזור.


חברת-הילדים מחולקת לשני תלתונים: א-ג  ו-ד-ו , על התלתונים אחראים מדריכים, רובם עם רקע חינוכי של הדרכה במקומות שונים, אשר ממשיכים אצלנו את תהליך הלמידה וההכשרה בכל יום.

הילדים נמצאים במערכת הבלתי פורמאלית בכל יום לאחר בית-הספר וכן בחופשים.

במערכת מתקיימות פעילויות מובנות לכל הקבוצה או לקבוצות קטנות בתוכה וכן יש ביטוי למיומנויות חברתיות שונות אשר תואמות את גילאי הילדים, תוך תיווך של מבוגר משמעותי.


הנעורים היא מסגרת אשר דומה למסגרת של מועדון.

גם על הפעילות בנעורים אחראים מדריכים עם הכשרה קודמת בהדרכה והתמקצעות יומיומית.

הנעורים פתוחים לנערים בכל יום אחרי שעות בית הספר ועד לשעות הערב.

 

הפעילות היא לרוב חופשית על-מנת לאפשר לנערים ליצור בעצמם פעילויות ולנהל את זמנם.

כמו-כן, מתקיימות פעילויות מובנות אשר מעבירים המדריכים בהן באים לידי ביטוי ערכים אשר חשובים למערכת החינוכית כגון תרומה לקהילה, כבוד וקבלת השונה והאחר, גיבוש קבוצה, יזמה, עצמאות ועוד.


ט

חסר רכיב