חסר רכיב

דליה שור

דליה שור
-
27.3.1958 - 25.2.2018

דליה שור- קורות חייה


דליה נולדה ב 27 למרץ 1953 להוריה דודיק ועמליה ואחות לאיה וגל שנולדו אחריה.

 היא נולדה בשנים הראשונות של יראון והשתייכה לכיתת "שקד" קבוצה שניה של בני המייסדים.

לכיתת שקד הצטרפה גם איה, אחותה הצעירה ממנה בשנה וחצי, והקשרים בין השתיים היו חזקים מאז ועד היום. היא למדה עם בני כיתתה קודם בבית הספר המקומי ובהמשך, את שנות התיכון בקיבוץ פרוד, עם בני כיתת "אילה" איתם נשארה בקשרים חמים כל חייה.

היא הייתה תלמידה מצטיינת וברוכת כישרונות- בכתיבה, ציור ומוסיקה. וניגנה שנים רבות בפסנתר.

עם סיום בית הספר התגייסה לצבא שם שירתה ברפידים שבסיני, בחיל התותחנים, ובסיום התקופה שבה ליראון.

אריאל, בנה נולד בשנת 1982 והיווה במשך כל חייה מקור לשמחה וגאווה.

כשרונה לכתיבה בא לידי ביטוי בהיותה עורכת העלון במשך תקופות ארוכות. מספר שנים עבדה בהוצאת הקיבוץ המאוחד ובגלריה של הקיבוץ בתל אביב מטעם יראון. בהמשך למדה במכון לאמנות בתל חי ציור ואמנות. בשנים אלו רקמה קשרים חמים עם ציירים, סופרים ואמנים מתחומים מגוונים, איתם שמרה על יחסי חברות במשך כל השנים בפגישות בתל אביב ובאירוח בביתה שביראון.

דליה הצטרפה לפני כ 20 שנה למקהלת הגליל העליון ואהבה את השירה במקהלה אהבת נפש. גם בתקופות קשות יותר של חייה השתדלה לא לוותר ולהגיע לחזרות ולהופעות של המקהלה. נודעה כבעלת כשרון מוזיקלי נדיר וחוש מיוחד ללימוד המנגינות והמילים משמיעה ראשונה.

בנוסף לכל אלו דליה היתה אמנית כשרונית ומקורית. היא ציירה במשך כל השנים ציורים צבעוניים בצבעי מים, בשמן ובאקריליק. ציורי פרחים אותם אהבה לצייר ואת חלקם הציגה בלובי של חדר האוכל פורחים בעושר צבעים וגוונים, וציורי האנשים שאהבה והסכימו להתמסר ולשבת עבורה כמודלים - סקיצות צבעוניות קטנות וגדולות ואף ציורי הדיוקן העצמי, כולם צבעוניים, עוצמתיים ומעידים על כשרון גדול ועולם פנימי עשיר.

 

דליה היתה אהובה על כל חבריה, פתוחה ומלאת נתינה ולא נטרה טינה לאיש.

בשנה האחרונה פרצה מחלתה ממנה לא החלימה.

היא נפטרה בביתה ביום ראשון 25.2

יהי זכרה ברוך.

10:00


חסר רכיב